Boczek domowy

boczek wędzony domowy

W kuchni polskiej wędliny stanowią bardzo istotny element wielu dań i posiłków. Jednym z najczęściej spożywanych wyrobów wędliniarskich jest tradycyjny boczek, który jadany jest zarówno jako element złożonego dania (np. bigosu czy żurku) lub jako element kanapek czy sałatek. Swojski boczek może być wykonywany na kilka sposobów – najczęściej jednak przygotowuje się go jako boczek wędzony lub surowo dojrzewający.

Boczek surowo dojrzewający

Metoda przygotowania boczku surowo dojrzewającego opiera się na tych samych zasadach, co w przypadku innych wędlin. Surowe dojrzewanie to proces, w którym mięso bez obróbki termicznej poddawane jest suszeniu, dojrzewaniu a następnie wędzeniu zimnym dymem. Cały proces trwa około 4 tygodnie i sprawia, że boczek surowo dojrzewający cechuje się bardzo długą trwałością oraz charakterystycznym, lekko ostrym smakiem. Boczek surowo dojrzewający to nie posiada w składzie żadnych dodatków, przez co jest w 100% naturalnym produktem.

Wędzony boczek domowy

Drugim rodzajem przygotowania boczku jest wędzenie. Ta tradycyjna metoda znana od wieków pozwala na przygotowanie zamarynowanego mięsa i poddaniu go obróbce termicznej za pomocą dymu. Boczek wędzony to przysmak, który doskonale sprawdzi się jako dodatek do kanapek czy element dań. Dzięki zastosowaniu naturalnych przypraw charakteryzuje się on głębokim aromatem i smakiem. Boczek wędzony jest niezwykle popularnym rodzajem wędliny, który pojawia się na polskich stołach od wieków.

Tradycyjny boczek na zamówienie online

Piekarnia Anmar w swojej ofercie posiada nie tylko tradycyjny chleb, ale również wędliny bez konserwantów. Wśród produktów dostępnych w naszym sklepie online znajdą Państwo między innymi boczek swojski wędzony, boczek pieczony czy boczek surowo dojrzewający. Oferowane przez nas produkty nie zawierają żadnych sztucznych konserwantów czy polepszaczy smaku. Do wyrobu wędlin stosujemy wyłącznie najwyższej jakości mięso od lokalny producentów, a sam wyrób odbywa się według tradycyjnych receptur. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą boczku oraz innych wędliny i tradycyjnego pieczywa. Nasze produkty oferujemy zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak również online z dostawą.

Kontakt

Napisz do nas, jeśli masz jakieś pytania - chętnie na nie odpowiemy :)