Chleb wiejski Kraków

Wraz z rozwojem świata żywność stała się towarem, który produkowany jest na masową skalę. To, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu miało regionalne pochodzenie od małych dostawców dziś wytwarzane jest przez wielkich producentów. Minusem tej sytuacji jest często spadająca jakość produktów żywnościowych. Niestety nie ominęło to również jednego z podstawowych produktów obecnych w codziennej diecie Polaków – chleba. Obecnie trudno znaleźć prawdziwy, tradycyjny chleb wytwarzany bez sztucznych dodatków. Sytuacja jest szczególnie trudna w większych miastach, gdzie duże sieci handlowe wyparły z rynku małych producentów, np. w Krakowie.

chleb wiejski kraków

chleb wiejski kraków

Prawdziwy wiejski chleb

Różnica między tradycyjnym chlebem a tym wypiekanym masowo dotyczy nie tylko smaku, ale przede wszystkim jakości zdrowotnej. Chleb powszechny w dużych marketach najczęściej zawiera w sobie sztuczne dodatki chemiczne, które mają poprawić jego smaku i przedłużyć przydatność do spożycia. Chleb ten nijak ma się do chleba, który wypiekano od wieków przez gospodynie domowe. Prawdziwy chleb wiejski powinien być wypiekany na zakwasie żytnim i według tradycyjnych metod. Im mniej składników, tym lepiej świadczy to o jego prawdziwym charakterze.

Tradycyjny wiejski chleb charakteryzuje się głębokim smakiem, większą gęstością (a co za tym idzie wagą) oraz długą przydatnością do spożycia – nawet do dwóch tygodni! Świetnie sprawdzi się jako dodatek do zup czy gulaszy, ale również jako baza do kanapek na śniadanie czy kolację.

Chleb wiejski Kraków

Piekarnia Anmar od wielu lat zajmuje się wypiekiem tradycyjnego chleba wiejskiego. Korzystamy z najwyższej jakości mąki, a nasze chleby wypiekamy starodawnymi metodami, dzięki czemu ich smak jest dokładnie taki, jak przed laty. Dbając o naszych klientów prowadzimy sprzedaż chleba przez Internet. Gwarantujemy, że chleb zawsze dotrze do państwa w idealnym stanie i pozostanie świeży przez długi czas! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Kontakt

Napisz do nas, jeśli masz jakieś pytania - chętnie na nie odpowiemy :)