chleb żytni razowyChleb żytni razowy

Pieczywo to jeden z najbardziej podstawowych produktów występujących w diecie Polaków. Wykorzystujemy je do przyrządzenia kanapek, jako dodatek do jajecznicy, różnego rodzaju zup, gulaszy i sałatek. Chleb stanowi nie tylko istotny element diety ale jest również nieodłącznym elementem polskiej tradycji i kultury. Obecnie na rynku dostępna jest niezwykle szeroka paleta pieczywa, jednak najbardziej tradycyjnym i wartościowym jest chleb żytni razowy – wypiekany na zakwasie w piecach opalanych drewnem.

chleb żytni razowy onlineTradycyjny chleb żytni razowy

Prawdziwy chleb żytni to pieczywo niezwykle wartościowe. Mąka żytnia zawiera w sobie bardzo wiele minerałów, takich jak wapń, potas, miedź, cynk czy mangan. Ponadto znajdziemy w niej witaminy z grupy B, węglowodany nieskrobiowe i lizynę, czyli aminokwas odpowiadający za wykorzystanie białka ze zbóż do celów budulcowych. Spożywanie chleba żytniego razowego obniża stężenie cholesterolu LDL i zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Chleb żytni jedzony regularnie zapobiega wystąpieniu miażdżycy, a także ma korzystny wpływ na układ pokarmowy. Poza zaletami zdrowotnymi chleb żytni razowy cechuje się również bardzo głębokim, niepowtarzalnym smakiem, bardzo różnym od pieczywa produkowanego na masową skalę.

Zamów chleb żytni razowy przez Internet

Piekarnia Anmar to miejsce wypieku i sprzedaży tradycyjnego pieczywa z mąki żytniej na zakwasie. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom klientów oferujemy sprzedaż naszego chleba przez Internet i dostawę kurierską. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat dostawy chleba oraz naszą ofertą!

Kontakt

Napisz do nas, jeśli masz jakieś pytania - chętnie na nie odpowiemy :)